Sukces w projekcie NAWA – STER!

Uniwersytet Mikołaja Kopernika został beneficjentem projektu STER ogłoszonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

Projekt “Internationalization of PhD schools at NCU: a platform for joint & double degrees” (PhD@NCU) będzie realizowany w latach 2021-2023 przez wszystkie Szkoły Doktorskie funkcjonujące na UMK. Koordynatorem projektu jest prof. Katarzyna Hrynkiewicz – Dyrektor Szkoły Doktorskiej „Academia Copernicana”, zaś w skład Zespołu Projektowego wchodzą Dyrektorzy pozostałych Szkół Doktorskich.

Głównym celem projektu jest nawiązanie nowych umów partnerskich i stworzenie nowych  programów kształcenia dla doktorantów, przeprowadzenie szeroko zakrojonej akcji promującej Szkoły Doktorskie na arenie międzynarodowej, procedowanie projektów dążących do uzyskania stopnia „joint-„ i „double degree” oraz opracowanie nowych rozwiązań zachęcających obcokrajowców do podejmowania kształcenia w naszych Szkołach. Na realizację projektu uzyskano finansowanie w kwocie 2.2 mln zł.