Bliżej archeologii - nagrody dla Studentów

Zdjęcie naszych laureatów przy plakacie
Biotechnologia na Politechnice Bydgoskiej a wyzwania współczesnego świata fot. Nadesłane

Dnia 15 maja 2023 r. w Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich odbyła się XXI Konferencja pn. "Biotechnologia na Politechnice Bydgoskiej a wyzwania współczesnego świata". Studenci naszego Wydziału z kierunków biotechnologia i diagnostyka molekularna, panowie Filip Rejman, Igor Króliczkiewicz i Mateusz Kamiński, którzy pod opieką naukową dr hab. Grażyny Dąbrowskiej, prof. UMK i mgr Marcela Antoszewskiego w Katedrze Genetyki zrealizowali interdyscyplinarny projekt dotyczący analizy mikroorganizmów izolowanych z mokrego drewna archeologicznego, którego wyniki badań zaprezentowali podczas konferencji w Bydgoszczy. Pan Igor Króliczkiewicz został uhonorowany przez jury 3-cim miejscem za najlepsze wystąpienie a panowie Filip Rejman i Mateusz Kamiński zostali nagrodzeni 2-gim miejscem w kategorii "najlepszy plakat".