Sukcesy studentów programów Double Degree S2 Biology for Sustainability/ Global Change Biology i PhD Academia Copernicana

Fabiana Figurati fot. Nadesłane

Fabiana Figurati, studentka programu Double Degree „Biology for Sustainability” (Uniwersytet Parthenope, Włochy) / Global Change Biology (NCU, Polska) zdobyła nagrodę za najlepszy plakat na 7 Sympozjum Naukowym „Usługi ekosystemowe w podejściu transdyscyplinarnym” – ECOSERV 2023 zorganizowany na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (Polska).

Plakat zatytułowany „Regulowane usługi ekosystemowe: rola lasów miejskich w usuwaniu cząstek stałych na obszarze bydgosko-toruńskim (Polska)”, jest wynikiem badań prowadzonych przez Panią Fabianę Figuratti. Zaprezentowane wyniki podkreśliły ważną rolę, jaką odgrywają miejskie lasy w generowaniu usługi ekosystemowej polegającej na usuwaniu pyłów atmosferycznych, znacząco przyczyniającej się do poprawy ekosystemów i zdrowia ludzkiego. Na tej samej konferencji wyniki swoich badań prezentował również doktorant Academia Copernicana, biorący udział w programie double degree w ramach szkoły doktorskiej. Jego referat dotyczył zastosowania systemu oceny SEEA-EA do ekosystemów leśnych i cieszył się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Oboje studentów prowadzi badania pod kierunkiem prof. Pier Paolo Franzese i dr hab. Agnieszki Piernik, prof. UMK.

Gratulacje!

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.