Nowy profesor na naszym Wydziale

Prof. dr hab. Michał Wojciechowski fot. Nadesłane

Prof. dr hab. Michał Wojciechowski tytuł zawodowy magistra biologii uzyskał w 1998 roku. W 2003 roku uzyskał stopień doktora na podstawie rozprawy „Strategie adaptacyjne nietoperzy heterotermicznych na przykładzie nocka dużego Myotis myotis (Borkhausen, 1797) i nocka rudego Myotis daubentonii (Kuhl, 1817)".

Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2014 roku na podstawie cyklu publikacji „Fizjologia ekologiczna małych ptaków wróblowych podczas postoju migracyjnego”. W latach 2003-2005 odbył staż podoktorski na Uniwersytecie Ben-Guriona w Izraelu. Zainteresowania badawcze prof. Wojciechowskiego dotyczą ekologicznych aspektów fizjologii małych ptaków i ssaków żyjących w środowisku sezonowym. Kierował lub był wykonawcą ośmiu grantów finansowanych ze źródeł zewnętrznych (KBN, MNiSW, NCN). Od 2015 roku jest kierownikiem Zakładu Zoologii Kręgowców, a następnie Katedry Zoologii i Ekologii Kręgowców Instytutu Biologii, Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK.

Gratulacje!!