DYPLOMATORIUM 2024 - RELACJA

Zbiorowe zdjęcie na Auli UMK z promotorami, licencjatami i magistrami WNBiW (czapki w powietrzu...)
Dyplomatorium 2024 fot. Anna Bielawiec-Osińska

W sobotę, 20 stycznia 2024 roku w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyło się uroczyste Dyplomatorium Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych. Listy gratulacyjne odebrali Absolwenci kierunków biologia, biotechnologia, diagnostyka molekularna, biologia sądowa, sport i wellness oraz global change biology.

Tegoroczną uroczystość swoją obecnością zaszczycili Prorektor ds. Nauki Pan prof. dr hab. Wojciech Wysota oraz Pan prof. dr hab. Bogusław Buszewski, Pełnomocnik Zarządu Województwa ds. Rozwoju Nauki, Badań i Wdrożeń oraz Innowacyjności.

Nagrodę dla Najlepszego Absolwenta Wydziału w roku akademickim 2022/2023, której laureatem został Pan mgr Jakub Ostrowski, wręczyła Dziekan Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Pani prof. dr hab. Justyna Rogalska.

Uroczystość była również okazją do wręczenia nagród w konkursie językowym „Mistrz Języka   Specjalistycznego” zorganizowanym przez Uniwersyteckie Centrum Języków Obcych. Nagrody dla laureatów w specjalizacji „Język angielski w naukach przyrodniczych” wręczyły Panie mgr Katarzyna Gałka i mgr Magdalena Bożenko-Kęska z UCJO.

Absolwentów w swoim przemówieniu pożegnali Pan mgr Jakub Ostrowski i Pan mgr Hubert Długołęcki.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości miał miejsce wspólny toast z udziałem Pana Prorektora prof. dr hab. Wojciecha Wysoty, Pani Dziekan Wydziału prof. dr hab. Justyny Rogalskiej, Absolwentów oraz ich Promotorów. Nie zabrakło również czasu na wspólną pamiątkową fotografię oraz wykonanie przez Absolwentów zdjęć z udziałem ich rodzin i przyjaciół.

WYKAZ LAUREATÓW:

Najlepszy Absolwent Wydziału w roku akademickim 2022/2023 – mgr Jakub Ostrowski

Najlepsze prace licencjackie (prace eksperymentalne) w roku akademickim 2022/2023:

Miejsce I – lic. Kamila Głowacka (opiekun: dr hab. Grażyna Dąbrowska, prof. UMK)

Miejsce II – lic. Natalia Rucińska (opiekun: dr Anna Stanicka)

Najlepsze prace licencjackie (prace przeglądowe) w roku akademickim 2022/2023:

Miejsce I – lic. Katarzyna Ratajewska (opiekun: dr Joanna Wyszkowska)

Miejsce II – lic. Katarzyna Świstowska (opiekun: dr  Dorota Nemecz)

Miejsce III – lic.  Patrycja Agata Przybylska (opiekun: dr hab. Katarzyna Roszek, prof. UMK)

Najlepsze prace magisterskie w roku akademickim 2022/2023:

Miejsce I – mgr Jakub Ostrowski (opiekun: dr Anna Hetmann)

Miejsce II – mgr Kevin Husein (opiekun: dr hab. Agnieszka Piernik, prof. UMK)

Miejsce III - mgr  Katarzyna Dembińska (opiekun: dr hab. Maria Swiontek Brzezinska, prof. UMK) oraz mgr  Anna Richert (opiekun: dr hab. Katarzyna Roszek, prof. UMK)

Wyróżnienia:

mgr Bartosz Wachnowicz (opiekun: dr hab. Patrycja Golińska, prof. UMK)

mgr Adrianna Szoka (opiekun: dr hab. Marta Lenartowska, prof. UMK)

mgr  Zahira Rufaida (opiekun: dr Magdalena Czarnecka)

Konkurs „Mistrz Języka Specjalistycznego”

I miejsce – Martyna Kozak

II miejsce – Zuzanna Kowaleska

III miejsce – Piotr Ilkiewicz

Zapraszamy na naszego Facebooka i Instagrama po więcej zdjęć.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.