Cell Art: Nauka i Sztuka w Obrazowaniu Komórek

Autorki i autorzy zdjęć oryginalnych i impresji artystycznych oraz Kapitała Nagrody fot. Marta Lenartowska

W dniu 17 czerwca br. w Bibliotece Uniwersyteckiej odbyło się oficjalne otwarcie Pierwszej Wystawy Impresji Artystycznej „Cell Art: Nauka i Sztuka w Obrazowaniu Komórek”, która jest odzwierciedleniem prac zaliczeniowych uczestniczek zajęć ogólnouniwersyteckich prowadzonych przez Martę Lenartowską z Katedry Biologii Komórkowej i Molekularnej (Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych). Prace Julii Białczak, Marty Dymitruk, Darii Grochowskiej, Laury Grzybowskiej, Łucji Jagielskiej, Ewy Kassner, Lidii Maksoń, Pauliny Melnickiej, Zofii Samulewicz i Marty Szulc, wykonane na podstawie oryginalnych zdjęć mikroskopowych pracowników i studentów z Katedry Biologii Komórkowej i Molekularnej, można oglądać do końca czerwca. Kapituła Nagrody w składzie Adam Adamski (Wydział Sztuk Pięknych), Sylwia Górka (Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych), Anna Hetmann (Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych), Dariusz Smoliński (Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych) i Krzysztof Zienkiewicz (Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii) wyróżniła w sposób szczególny dwie spośród prezentowanych prac. Laureatkami konkursu zostały: Marta Dymitruk (nagroda za impresję artystyczną na podstawie oryginalnych zdjęć Jakuba Ostrowskiego i Anny Suwińskiej) oraz Lidia Maksoń (wyróżnienie za impresję artystyczną na podstawie oryginalnego zdjęcia Katarzyny Niedojadło).

Dziękujemy Wszystkim, którzy okazali nam pomoc i wsparcie w organizacji tej wystawy oraz przybyłym Gościom, ponieważ bez Was nie byłoby to możliwe. Rozpoczęła się pewna historia, która może trwać przez kolejne lata, jeśli wykład ogólnouniwersytecki pt. „Cell Art: Nauka i Sztuka w Obrazowaniu Komórek” znajdzie swoich odbiorców. Jeśli tak się stanie, od przyszłego roku akademickiego będzie on realizowany w semestrze zimowym, aby wystawa prac studenckich weszła na stałe do programu Festiwalu Nauki i Sztuki.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.