Stypendium w grancie dla studenta

Logo NCN
Opus – NZ fot. Nadesłane

Nazwa jednostki: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych

Nazwa stanowiska: Stypendysta/Student/Doktorant

Typ konkursu NCN: Opus – NZ

Termin składania ofert: 15 sierpnia 2024

Forma składania ofert: email (grzywacz@umk.pl)

Wymagania:

- status studenta(ki) lub uczestnika(czki) kształcenia w szkole doktorskiej

- doświadczenie w pracy laboratoryjnej (izolacja DNA, PCR, sekwencjonowanie)

- dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie

- sumienność, dokładność, dobra organizacja pracy

- gotowość do pracy ze zwierzętami (również w weekendy)

- komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

Dodatkowe atuty:

- udokumentowany dorobek naukowy w formie publikacji w czasopismach naukowych, prezentacji na konferencjach

- zagraniczne wyjazdy naukowe

- nagrody za osiągnięcia naukowe

- doświadczenie w pracy z materiałem entomologicznym

- uczestnictwo w realizacji badań naukowych lub prowadzenie własnych projektów badawczych

Opis zadań:

Osoba zatrudniona weźmie udział w realizacji projektu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki „Pochodzenie, dywersyfikacja i ewolucja muchówek z rodziny Fanniidae (Diptera)” (https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/listy-rankingowe/2023-09-15-akizood8c/streszczenia/605243-pl.pdf). Praca wykonywana będzie w Katedrze Ekologii i Biogeografii UMK w Toruniu, pod kierunkiem dr Andrzeja Grzywacza.

Stypendysta(ka) będzie pracował(a) nad następującymi zdaniami badawczymi:

- hodowla muchówek w warunkach laboratoryjnych

- przygotowanie bibliotek NGS i sekwencjonowanie dla wybranych gatunków muchówek z rodziny Fanniidae

- analiza filogenetyczna pozyskanych danych

Typ konkursu NCN: OPUS - NZ

Termin składania ofert: 15 sierpnia 2024

Forma składania ofert: elektronicznie na adres grzywacz@umk.pl

Warunki zatrudnienia:

- zatrudnienie nastąpi na podstawie umowy stypendialnej, na okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy

- planowane rozpoczęcie pracy w projekcie: 02.09.2024 r.

- stypendium wypłacane będzie zgodnie z Regulaminem Przyznawania Stypendiów Naukowych NCN w Projektach Badawczych Finansowanych ze Środków Narodowego Centrum Nauki oraz zgodnie z zasadami określonymi w przepisami ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

- stypendium naukowe w wysokości 5 000 PLN/miesiąc.

Zgłoszenie na konkurs powinno zawierać:

- list motywacyjny z opisem poszczególnych zdolności i osiągnięć zawierający m.in. informacje dotyczące opanowanych technik badawczych

- naukowy życiorys kandydata zawierający informacje o przebiegu dotychczasowej edukacji, listę publikacji, staży, stypendiów oraz innych osiągnięć

- opinię opiekuna naukowego (list polecający) wraz z danymi kontaktowymi

- zgoda na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji

Dodatkowe informacje:

Konkurs ma charakter otwarty. Procedura rekrutacji zostanie przeprowadzona zgodnie z regulaminem NCN. Zgłoszenia będą oceniane przez Komisję konkursową powołaną przez Kierownika projektu. Rekrutacja odbywać się będzie na podstawie oceny złożonych dokumentów. Komisja zastrzega sobie prawo do rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi kandydatami. Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach rekrutacji oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych do 20 sierpnia 2025 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 26 sierpnia 2024.

Kierownik projektu zapewnia wsparcie na każdym etapie prowadzonych badań.

Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2106/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchyleniu dyrektywy 95/46/WE (RODO). Administratorem danych osobowych będzie Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu z siedzibą przy ul. Gagarina 11.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela kierownik projektu – dr Andrzej Grzywacz (e-mail: grzywacz@umk.pl)