Fascynujący Dzień Roślin (Fascination of Plants Day) 2024

24 maja 2024 r. na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK odbyła się siódma edycja międzynarodowej akcji popularnonaukowej Fascynujący Dzień Roślin (FoPD 2024). Tegoroczne wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ze strony Pracowników, Doktorantów, Studentów i Kół Naukowych naszego Wydziału w ramach FoPD 2024 przygotowaliśmy bardzo szeroką ofertę zajęć dla naszych gości, w tym wykłady, warsztaty, pokazy i quizy. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedszkoli oraz seniorzy.

W ramach FoPD 2024 przeprowadziliśmy również konkurs fotograficzny „Fascynujący świat roślin w obiektywie”. Jury konkursu w składzie: dr Agnieszka Pawełek, dr Dariusz Kamiński, dr Brygida Świeżawska-Boniecka przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Maria Nerczuk

I miejsce – Agata Grzenia

I miejsce „ex aequo” – Paweł Zieliński, Agnieszka Kowalska

Gratulujemy!

Nagrody i upominki dla uczestników konkursów, quizów i gier zostały zapewnione dzięki wsparciu ze strony Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia, Działu Promocji i Informacji UMK oraz Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK.

Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzanie zajęć w ramach FoPD 2024 oraz naszym gościom za przybycie i uczestnictwo w wydarzeniu.

Do zobaczenia za dwa lata!

Agnieszka Pawełek

Brygida Świeżawska-Boniecka

Koordynatorki Fascynującego Dnia Roślin 2024 na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK

Nasi Sponsorzy:

Galeria zdjęć:

Kategoria 9-13 lat I miejsce [fot. Maria Nerczuk] Kategoria 14-24 lat I miejsce  [fot. Agata Grzenia] Kategoria 25-100 lat I miejsce ex aequo  [fot. Agnieszka Kowalska] Kategoria 25-100 lat I miejsce ex aequo  [fot. Paweł Zieliński]