Podczas tegorocznej edycji TFNiS pracownicy, doktoranci i studenci naszego wydziału poprowadzili 11 imprez z zakresu biologii, biotechnologii, ekologii oraz antropologii pt: ?Czy pieluchy mogą być przydatne dla roślin??, ?EscapeLab – morderstwo w laboratorium?, ?Hydraulika roślin?, ?Jak oczyścić ścieki, zanim wpłyną do rzeki??, ?Mikrożycie w kropli wody?, ?Nadwiślańskie CSI – czyli biolodzy sądowi w akcji!?, ?Nadwiślańskie wierzby z probówki?, ?O pszczołach, kwiatach i pysznym miodzie?, ?Prosto przez rzekę?, ?W jaki sposób człowiek może zmienić rzekę na przykładzie Dolnej Wisły?, ?Życie na dnie Wisły?.
Zajęcia adresowane były dla szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Miały one formę wykładów, warsztatów, pokazów i gry interaktywnej. Imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem; odwiedziło nas ponad 300 osób.
W realizację przedsięwzięcia zaangażowała się również Fundacja Akademia Biologii i Ochrony Środowiska prowadząc z pomocą studentów zajęcia edukacyjne ?Eksperymentuj z wodą ? w ramach Naukowego Bazaru na terenie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i poprowadzenie zajęć.
Wydziałowy Koordynator XVII TFNiS
dr Magdalena Nocny